Angelim vermelho plank fijn bezaagd 30×250
De angelim vermelho plank van 30 x 250 mm is onbehandeld en fijnbezaagd, waardoor u een robuuste basis heeft voor buitenwerk. De brede maat past goed bij schuttingdelen, overkappingen en vlondertoepassingen.
| Materiaal | Angelim Vermelho |
|---|---|
| Behandeling | Onbehandeld |
| Bewerking | Fijnbezaagd (ruw) |
| Breedte (mm) | 250 |
| Dikte (mm) | 30 |
| Lengte (mm) | 2000, 2500, 3000, 4500 |
- Gratis verzenden vanaf € 2000,-
Over deze Angelim Vermelho plank
Deze angelim vermelho plank van 30 x 250 mm is een brede hardhouten plank met een ruwe, fijnbezaagde afwerking. Door de onbehandelde uitvoering kiest u voor materiaal dat u zelf kunt afwerken of direct toepast in een buitenproject waar een stevige plank gewenst is.
Toepassing en gebruik
Een angelim vermelho plank wordt in deze maat vaak gebruikt voor onderdelen die breed draagvlak of een ruime zichtzijde nodig hebben. Denk aan schuttingdelen, boeiboorden bij een overkapping en zwaardere delen van een vlonderopbouw. De combinatie van 30 mm dikte en 250 mm breedte geeft veel massa en een rustige belijning in het werk.
De fijnbezaagde afwerking geeft extra grip tijdens verwerking en maakt het hout passend voor projecten waar een natuurlijke uitstraling gewenst is. Omdat de plank onbehandeld is, kunt u zelf bepalen of u het oppervlak laat vergrijzen of afwerkt met olie of beits. Voor een constructie met zichtwerk is dat praktisch, zeker wanneer u een strakke maatvoering wilt aanhouden.
Bij buitengebruik wordt deze hardhouten plank vaak gekozen voor delen die meer vragen dan een lichte tuinschermplank. De maat past goed bij overkappingen, stevige afscheidingen en toepassingen waar de plank ook visueel iets mag dragen. Voor grondcontact of permanente blootstelling aan vocht is het verstandig de totale opbouw goed te ontwerpen en passende bevestiging te gebruiken.
Voorbeeldprojecten
Deze brede plank komt vooral terecht in buitenprojecten waar maat, uitstraling en verwerkbaarheid samenkomen. Door de dikte van 30 mm is er meer materiaalreserve dan bij een smalle schuttingplank, terwijl de breedte van 250 mm een rustig beeld geeft. Dat maakt de plank bruikbaar voor zichtwerk en voor delen die ook constructief iets moeten doen. In de praktijk ziet u dit formaat vaak terug in vaste tuinopbouwen.
- Schutting met brede delen: De plank geeft een volle uitstraling en beperkt het aantal naden. Dat werkt prettig bij een erfafscheiding waar u een rustige, gesloten wand wilt maken.
- Overkapping met boeideel: De 250 mm breedte zorgt voor een strakke afwerking langs de rand van een dak of kapconstructie. De 30 mm dikte geeft genoeg stevigheid voor een duidelijk zichtdeel.
- Vlonderrand of trapwang: Voor een randafwerking of zwaarder zichtdeel is deze maat praktisch. De fijnbezaagde zijde sluit goed aan bij een robuuste buitenafwerking.
Voordelen
- Brede maatvoering: Met 250 mm breedte dekt u snel een groter vlak, wat handig is bij schuttingen en boeidelen.
- 30 mm dikte: De plank heeft genoeg massa voor zwaardere zichtdelen en voor toepassingen waar materiaalreserve gewenst is.
- Fijnbezaagd oppervlak: De ruwe afwerking geeft grip tijdens montage en past bij een natuurlijke buitenafwerking.
- Onbehandeld hout: U bepaalt zelf de afwerking en kunt het hout afstemmen op de toepassing en gewenste uitstraling.
- Hardhout als basis: De plank is geschikt voor buitenwerk waar een stevige houten oplossing nodig is.
Specificaties
- Materiaal: Angelim Vermelho
- Behandeling: Onbehandeld
- Bewerking: Fijnbezaagd (ruw)
- Breedte: 250 mm
- Dikte: 30 mm
- Beschikbare lengtes: 2000, 2500, 3000 en 4500 mm
Veelgestelde vragen
1. Is deze angelim vermelho plank geschikt voor buitentoepassing?
Ja, deze plank wordt in buitenprojecten toegepast als stevige hardhouten plank. De uitvoering is onbehandeld en fijnbezaagd, dus de uiteindelijke bescherming hangt af van de manier waarop u het hout verwerkt en afwerkt. Voor zichtwerk buiten is dat een praktische basis, zeker als u zelf de afwerking wilt bepalen. Bij langdurige blootstelling aan vocht is een zorgvuldige constructie belangrijk.
2. Wat is het verschil tussen deze uitvoering en bangkirai?
Dit product is angelim vermelho in een fijnbezaagde, onbehandelde uitvoering. Dat geeft een andere uitstraling en verwerking dan een geschaafde plank, en ook binnen hardhoutsoorten kunnen kleur en vezelstructuur verschillen. Voor projecten waar u een robuuste, ruwe plank zoekt, kan deze maat een logische keuze zijn. Het gaat daarbij vooral om de gewenste afwerking en toepassing.
3. Hoeveel werkt fijnbezaagd hardhout na plaatsing?
Fijnbezaagd hardhout kan na plaatsing nog iets werken door vocht en temperatuur, zeker wanneer het buiten wordt toegepast. Hoeveel dat precies is, hangt af van de lengte, de bevestiging en de situatie waarin de plank wordt gebruikt. Bij een breed formaat van 250 mm is het verstandig om rekening te houden met beweging in de breedte. Montage met voldoende speling helpt om spanning in het werk te beperken.
4. Is onbehandeld hardhout geschikt voor grondcontact?
Onbehandeld hardhout kan in sommige buitenopbouwen worden toegepast, maar bij grondcontact is de totale constructie bepalend. Denk aan afwatering, ventilatie en de manier waarop de plank wordt bevestigd of ondersteund. Voor een deel dat direct aan vocht blootstaat, is een doordachte opbouw belangrijk. Gebruik deze plank daarom vooral wanneer u het detail van de constructie vooraf goed uitwerkt.
5. Welke toepassing past bij een 30 mm dikke hardhouten plank?
Een dikte van 30 mm past goed bij zichtwerk, brede delen en zwaardere buitenafwerkingen. In de praktijk ziet u dit formaat vaak bij schuttingdelen, boeidelen en randafwerkingen van een overkapping of vlonder. De dikte geeft meer materiaal dan een standaard lichte plank, wat prettig is bij een robuuste uitstraling. Voor dragende constructies blijft de totale opbouw leidend.
Past goed bij hardhout
Bij deze plank horen vooral producten waarmee u de montage en afwerking buiten netjes uitvoert.
- Hardhouten planken geschaafd voor een gladde variant naast deze fijnbezaagde uitvoering.
- Hardhout voor andere uitvoeringen en afmetingen in dezelfde houtsoortengroep.
- Bevestiging voor passend montagemateriaal bij hardhout buiten.
- Olie en beits voor afwerking van onbehandeld hout.
- Tuinmaterialen voor aanvullende onderdelen bij een complete buitenopbouw.








