Geschaafde douglas balk 45×90

De geschaafde douglas balk 45x90 is geschikt voor zichtwerk en constructies waar een nette afwerking gewenst is. Deze maat wordt vaak gebruikt voor overkappingen, schuttingen en lichte draagconstructies.

Materiaal

Douglas

Behandeling

geschaafd

Bewerking

Geschaafd (glad)

Breedte (mm)

90

Dikte (mm)

45

Lengte (mm)

3000, 4000, 5000

Aantal
  • Gratis verzenden vanaf € 2000,-
De voordeligste houthal op de grens van noord- & zuid holland
Grote voorraad hout, maatwerk uiteraard mogelijk!
Achteraf betalen of betaal direct via iDeal

Over deze douglas balk

De geschaafde douglas balk 45x90 heeft een glad afgewerkte zijde en is prettig te verwerken bij projecten waar maatvastheid en een nette uitstraling tellen. Door de combinatie van douglas hout en een geschaafd oppervlak is dit een veelgekozen maat voor buitenwerk waarbij de balk ook in het zicht komt.

Toepassing en gebruik

Een geschaafde douglas balk wordt in de praktijk vaak gebruikt als regel, ligger of stijl in een overkapping. De maat 45 x 90 mm geeft voldoende stevigheid voor lichte tot middelzware constructies, terwijl het glad afgewerkte hout zich netjes laat monteren en afwerken.

Voor een schutting of tuinafscheiding is deze balk ook praktisch. U werkt ermee met strakke lijnen, waardoor de constructie rustig oogt en de balk goed past bij zichtwerk in de tuin.

Daarnaast wordt deze maat vaak toegepast als constructiehout voor een pergola, fietsenberging of afdak. De lengtekeuze van 3000, 4000 of 5000 mm maakt het eenvoudiger om de balk af te stemmen op de overspanning van uw project.

Voorbeeldprojecten

Deze maat komt vooral terecht in houten buitenconstructies waar de balk zichtbaar blijft. Door de geschaafde afwerking is het materiaal geschikt voor projecten die strak moeten ogen en waarbij de maatvoering vooraf goed moet kloppen. Ook voor particulieren die zelf bouwen is dit een gangbare balkmaat, omdat hij breed inzetbaar is en eenvoudig te combineren met andere douglas onderdelen.

  • Overkapping met zichtwerk: De balk wordt vaak gebruikt als draagregel of ligger in een overkapping. De geschaafde afwerking zorgt voor een rustig beeld aan de onderzijde en langs de zichtzijden.
  • Schutting met stevige regels: Voor een houten afscheiding is 45 x 90 mm ruim genoeg als regelwerk of tussenstijl. De balk geeft een strakke basis voor schermen, planken of horizontale delen.
  • Pergola of tuinconstructie: Bij een pergola komt deze maat goed van pas als dwarsbalk of staander in een lichtere constructie. De beschikbare lengtes maken het eenvoudiger om grotere delen uit één stuk te plaatsen.

Voordelen

  • Geschaafd oppervlak: De gladde afwerking maakt het hout prettiger om te verwerken en geeft een net resultaat bij zichtwerk.
  • 45 x 90 mm maatvoering: Deze afmeting is geschikt voor regelwerk, liggers en andere onderdelen in tuinconstructies.
  • Meerdere lengtes beschikbaar: U kunt kiezen uit 3000, 4000 of 5000 mm, wat helpt om afval te beperken bij uw project.
  • Douglas hout: Dit is een veelgebruikte houtsoort voor tuinbalken en constructies waarin een natuurlijke uitstraling gewenst is.

Specificaties

  • Materiaal: Douglas
  • Behandeling: Geschaafd
  • Bewerking: Geschaafd (glad)
  • BreeeDte: 90 mm
  • Dikte: 45 mm
  • Beschikbare lengtes: 3000, 4000, 5000 mm

Veelgestelde vragen

1. Is deze geschaafde balk geschikt voor een overkapping?

Ja, deze maat wordt veel gebruikt in overkappingen als regel, ligger of stijl. De afmeting 45 x 90 mm is geschikt voor lichte tot middelzware houten constructies, afhankelijk van de overspanning en de opbouw van het geheel. De geschaafde afwerking maakt het hout netjes zichtbaar in de constructie. Voor een grotere overspanning of een zwaardere belasting kiest u beter een zwaardere balkmaat.

2. Wat is het verschil tussen geschaafd en ruw douglas hout?

Geschaafd douglas heeft een gladder en strakker oppervlak dan ruw hout. Dat is prettig als de balk in het zicht komt of wanneer u onderdelen strak tegen elkaar wilt monteren. Ruw hout heeft meer structuur en voelt grover aan, terwijl deze uitvoering netter oogt en makkelijker te verwerken is. Voor zichtwerk en buitenconstructies met een verzorgde afwerking is geschaafd vaak de logische keuze.

3. Hoeveel krimp kan ik verwachten bij deze douglas balk?

Douglas hout kan na droging nog wat werken, dus een kleine maatverandering is normaal. Bij geschaafd hout is het verstandig om hier bij de montage rekening mee te houden, zeker als onderdelen strak op elkaar aansluiten. Laat het materiaal wennen aan de omgeving waarin u het plaatst en houd wat speling waar dat nodig is. Dat helpt om scheluwtrekken en klemmen van delen te beperken.

4. Welke bevestiging gebruik ik bij deze balkmaat?

Voor douglas hout is passende bevestiging belangrijk, vooral bij constructies die buiten staan. Gebruik schroeven en bevestigingsmateriaal die geschikt zijn voor buitentoepassingen en stem de lengte af op de opbouw van uw project. Bij deze balkmaat is voorboren vaak verstandig, zeker bij de kopse kanten of wanneer u dicht bij de rand werkt. Dat verkleint de kans op splijten en geeft een nettere montage.

5. Hoe lang gaat deze balk mee zonder behandeling?

Douglas is een veelgebruikte houtsoort voor buitentoepassingen, maar zonder extra afwerking blijft onderhoud belangrijk. De levensduur hangt sterk af van de belasting, de plaatsing en de blootstelling aan regen en zon. Wanneer de balk veel vocht krijgt of in contact komt met opspattend water, slijt het oppervlak sneller. Een goede toepassing en regelmatig controleren van de constructie maken daarbij verschil.

 

Past goed bij deze balk

Bij deze balk worden vaak een paar aanvullende producten gekozen voor de montage of afwerking. Zeker bij een overkapping of schutting helpt het om de constructie compleet op te bouwen.

  • Douglas balken voor vergelijkbare balken in andere uitvoeringen en maten.
  • Bevestiging voor schroeven en montagemateriaal dat past bij buitenhout.
  • Tuinbalken voor andere balkmaten binnen tuinconstructies.
  • Douglas hout voor aanvullend materiaal in dezelfde houtsoort.
  • Olie en beits voor afwerking van zichtwerk en extra bescherming aan de buitenzijde.