Azobé plank fijnbezaagd 20×200 mm
Azobé plank fijnbezaagd 20x200 mm is een ruwe hardhouten plank voor buiten, met duurzame klasse 1 en een breedte van 200 mm. U gebruikt deze onbehandelde plank voor schuttingen, beschoeiing en andere zware buitenconstructies.
| Materiaal | Azobe Hardhout |
|---|---|
| Behandeling | Onbehandeld |
| Bewerking | Fijnbezaagd (ruw) |
| Breedte (mm) | 200 |
| Dikte (mm) | 20 |
| Lengte (mm) | 2000, 2500, 3500, 4000, 4500 |
- Gratis verzenden vanaf € 2000,-
Over deze Azobé plank
Deze Azobé plank fijnbezaagd 20x200 mm is gemaakt van tropisch hardhout dat goed past bij zware toepassingen buiten. De plank is onbehandeld, ruw afgewerkt en bedoeld voor werk waar een sterke, robuuste uitvoering gewenst is.
Toepassing en gebruik
Een azobé plank fijnbezaagd wordt vaak ingezet waar hout langdurig aan weer en vocht wordt blootgesteld. Door de dikte van 20 mm en de breedte van 200 mm is deze maat geschikt voor zichtwerk en constructieve delen die stevig moeten zijn, zoals een schuttingdeel, een afsluiting langs de tuin of een beschoeiing met beperkte belasting. Ook bij een steiger of vlonderrand is deze uitvoering praktisch als u een ruwe, stroeve plank zoekt.
Het hout valt in duurzaamheidsklasse 1 en staat bekend om zijn weerstand tegen vocht. Daardoor wordt azobé hardhout ook toegepast bij werk langs water, zoals een walbeschoeiing of een houten randconstructie. Voor een overkapping kan deze plank gebruikt worden als zwaar buitenhout, vooral wanneer u een natuurlijke, onbehandelde afwerking wilt behouden.
De fijnbezaagde afwerking maakt het hout ruw en geeft grip, maar kan ook splinteren. Bij montage werkt deze ruwe hardhouten plank het prettigst wanneer u vooraf boort en RVS bevestigingsmateriaal gebruikt. Omdat het hout hard is, vraagt vastschroeven meer aandacht dan bij zachtere houtsoorten.
Voorbeeldprojecten
Deze maat komt in de praktijk terecht in projecten waar vocht, belasting en een lange levensduur samenkomen. De plank is breed genoeg voor een stevige opbouw en tegelijk handzaam voor verwerking op locatie. Bij zichtwerk geeft de ruwe afwerking een functionele, sobere uitstraling. Voor grondcontact of waternabij werk is azobé een bekende keuze.
- Schuttingdeel: Voor een stevige erfafscheiding gebruikt u deze plank als horizontaal of verticaal deel in een zware houten opbouw. De breedte van 200 mm geeft veel dekking per plank. Ruw gezaagd hout past goed bij een praktische buitenafwerking.
- Beschoeiing langs water: Voor een rand langs sloot of vijver is deze plank geschikt door de hoge duurzaamheid en de harde houtstructuur. De uitvoering van 20 mm dik is bruikbaar in compacte waterconstructies. U werkt dan wel met passende bevestiging en voorboren.
- Steiger- of vlonderrand: Bij een steiger of vlonder gebruikt u de plank als opstaande rand, afwerking of opbouwdeel. De ruwe oppervlakte geeft extra grip tijdens het verwerken. Het formaat is bruikbaar wanneer u een brede, stevige plank nodig heeft zonder geschaafde afwerking.
Voordelen
- Duurzaamheidsklasse 1: Deze plank is geschikt voor buitenprojecten waar vocht langdurig aanwezig is, zoals langs water of bij grondcontact.
- 200 mm breed: De brede maat dekt snel een groot oppervlak af, wat handig is bij schuttingdelen en randafwerkingen.
- 20 mm dik: De plank blijft goed hanteerbaar en is bruikbaar voor werk waar een compacte maar stevige uitvoering volstaat.
- Fijnbezaagd oppervlak: De ruwe afwerking geeft extra grip en past bij toepassingen waar een strakke zichtafwerking minder belangrijk is.
- Onbehandeld hardhout: U bepaalt zelf de afwerking en kunt de plank later behandelen met olie wanneer u de kleur langer wilt behouden.
Specificaties
- Materiaal: Azobe hardhout
- Behandeling: Onbehandeld
- Bewerking: Fijnbezaagd (ruw)
- Breedte: 200 mm
- Dikte: 20 mm
- Beschikbare lengtes: 2000, 2500, 3500, 4000 en 4500 mm
- Duurzaamheidsklasse: 1
Veelgestelde vragen
1. Is deze Azobé plank fijnbezaagd geschikt voor constructie buiten?
Ja, deze plank is bedoeld voor zware buitentoepassingen. Azobé valt in duurzaamheidsklasse 1 en heeft daarmee een hoge weerstand tegen vocht. Voor constructies buiten gebruikt u deze maat vooral als onderdeel van een stevige opbouw, bijvoorbeeld bij een schutting, randafwerking of beschoeiing. Door de ruwe afwerking is de plank functioneel, maar vraagt de montage wel om zorgvuldig voorboren.
2. Hoe werkt u deze onbehandelde plank het best af?
Omdat de plank onbehandeld is, kunt u hem zelf afwerken met olie wanneer u verkleuring door zonlicht wilt beperken. Dat is vooral zinvol als het hout in het zicht zit of langdurig aan weer wordt blootgesteld. De ruwe afwerking maakt de plank niet minder bruikbaar, maar wel iets gevoeliger voor splinteren. Bij verwerking is handschoen dragen verstandig.
3. Welke bevestiging gebruikt u bij deze ruwe hardhouten plank?
Voor deze harde plank gebruikt u het best RVS schroeven en bijpassend bevestigingsmateriaal. Voorboren is aan te raden, omdat azobé een harde kern heeft en moeilijker te schroeven is dan zachtere houtsoorten. Daarmee verkleint u de kans op splijten en werkt u strakker. Voor montage in buitenprojecten is dat de meest praktische aanpak.
Passende bevestiging
Bij deze harde plank hoort degelijk montagemateriaal. Voor buitenwerk kiest u het best onderdelen die passen bij hardhout en langdurige belasting.
- Bevestiging voor passend montagemateriaal bij hardhout buiten.
- Spiraalboren en houtboren voor voorboren in harde planken.
- Vlonder hout voor vergelijkbare toepassingen rond terras en water.
- Olie en beits als u de kleur van onbehandeld hout wilt onderhouden.
- Azobé hout voor meer informatie over deze houtsoort in andere uitvoeringen.








