Azobé balk 50 x 200 mm fijn bezaagd onbehandeld

Azobé balk 50 x 200 mm voor constructies, overkappingen en andere buitenprojecten. Fijn bezaagd en onbehandeld geleverd, geschikt voor wie stevig constructiehout zoekt.

Materiaal

Azobe Hardhout

Behandeling

Onbehandeld

Bewerking

Fijnbezaagd (ruw)

Breedte (mm)

200

Dikte (mm)

50

Lengte (mm)

2000, 2500, 3000, 3500, 4000, 4500, 5000, 5500

Aantal
  • Gratis verzenden vanaf € 2000,-
De voordeligste houthal op de grens van noord- & zuid holland
Grote voorraad hout, maatwerk uiteraard mogelijk!
Achteraf betalen of betaal direct via iDeal

Over deze Azobé balk

Wie een Azobé balk 50 x 200 mm zoekt voor een constructie in de tuin, kiest met dit hardhout voor een maatvast en robuust basiselement. De balk is fijn bezaagd, onbehandeld en heeft duurzaamheidsklasse 1. Daarmee is hij geschikt voor buitengebruik waar hout langdurig aan weer en vocht wordt blootgesteld.

Toepassing en gebruik

Deze hardhouten balk wordt vaak toegepast bij overkappingen, tuinhuisjes en andere constructies waar sterkte belangrijk is. Ook voor zwaardere toepassingen zoals funderingen, palen, bruggen en damwanden is Azobé een bekende houtsoort. Door de afmeting van 50 x 200 mm is de balk bruikbaar als constructiehout in projecten waar een stevige ligger nodig is. Voor een tuinproject met veel belasting of contact met vocht is onbehandeld Azobé hardhout een praktische keuze. Het hout komt uit West-Afrika en staat bekend om de dichte structuur en de natuurlijke weerstand tegen rot en schimmel. Wilt u een balk voor buiten plaatsen, dan is dit een materiaal dat zich daar goed voor leent.

Voordelen

  • Duurzaamheidsklasse 1: geschikt voor toepassingen waar langdurige blootstelling aan buitenomstandigheden meespeelt.
  • Fijn bezaagd en ruw oppervlak: prettig wanneer u de balk nog wilt verwerken of afwerken in een constructie.
  • Onbehandeld geleverd: u bepaalt zelf of en hoe u het hout afwerkt voor kleurbehoud of extra bescherming.
  • FSC keurmerk: een herkenbare keuze voor projecten waarbij gecertificeerd hout gewenst is.
  • Verkrijgbaar in meerdere lengtes: handig bij maatwerk voor overkappingen, funderingen en andere houten constructies.

Specificaties

  • Materiaal: Azobe Hardhout
  • Behandeling: Onbehandeld
  • Bewerking: Fijnbezaagd (ruw)
  • Breedte: 200 mm
  • Dikte: 50 mm
  • Lengtes: 2000, 2500, 3000, 3500, 4000, 4500 en 5000 mm
  • Duurzaamheidsklasse: 1
  • Keurmerk: FSC

Veelgestelde vragen

1. Is Azobé geschikt voor constructiehout?Ja, Azobé wordt veel gebruikt als constructiehout. Het is een zware hardhoutsoort met duurzaamheidsklasse 1 en wordt toegepast bij onder meer funderingen, palen, bruggen en damwanden.
2. Wat is het verschil tussen Azobé en Bangkirai?Azobé is een zeer harde en zware houtsoort die vaak wordt ingezet voor zwaardere constructieve toepassingen. Bangkirai wordt vaker gebruikt voor vlonders en andere buitentoepassingen, maar heeft een andere structuur en toepassing.
3. Hoe lang gaat onbehandeld Azobé hout buiten mee?Azobé valt in duurzaamheidsklasse 1, de hoogste klasse. Dat betekent dat het hout van nature zeer goed bestand is tegen vocht, rot en schimmel en geschikt is voor langdurig buitengebruik.
  Interesse in deze Azobé balk? Bekijk ook onze hardhouten palen voor vergelijkbare constructies, of houtolie voor afwerking en kleurbehoud van buitenhout.